Dziś jest: poniedziałek, 22 07 2019

BABCIA I DZIADZIUŚ – SREBRNE WŁOSY, ZŁOTE SERCA!

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

W Szkole Podstawowej w Przyłęku zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 22 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza zorganizowana prze uczniów klas 0-III wraz z ich wychowawczyniami.

Na wstępie  powitano wszystkich gości ciepłymi słowami, a szczególnie przybyłe licznie babcie oraz dziadków, a także Księdza Prałata Adama Myszkowskiego,  Panią Wójt Iwonę Pluta  i Panią skarbnik Iwonę Ciach. Piękny program artystyczny składał się ze skeczów, scenek o babci i dziadku, wierszyków okolicznościowych, piosenek i tańca. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie wnukowie obdarowali swoich ukochanych gości pięknymi laurkami i upominkami. Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz grochówki.

Luty 6, 2019