Dziś jest: poniedziałek, 19 08 2019

Debata społeczna – „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”

„Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa” pod takim hasłem 19 marca br. odbyła się kolejna debata społeczna zorganizowana przez opoczyńską Policję. Tym razem do rozmowy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie zaproszeni zostali mieszkańcy gminy Paradyż. Spotkanie zorganizował komendant paradyskiego komisariatu policji wraz z Wójtem Gminy Paradyż.

W sali Urzędu Gminy w Paradyżu odbyła się debata społeczna  poświęcona poprawie bezpieczeństwa na terenie gminy Paradyż. Spotkania z mieszkańcami mają  na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. W debacie udział wzięło około 50 osób, w tym I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie mł.insp. Dariusz Szulc, Wójt Gminy Paradyż, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego opoczyńskiej policji, Komendant Komisariatu Policji w Paradyżu i oczywiście mieszkańcy gminy Paradyż.  Spotkanie rozpoczął Komendant paradyskiego komisariatu, który zaprezentował analizę stanu bezpieczeństwa ma terenie gminy. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Na zadawane przez mieszkańców pytania odpowiadał mł. insp. Dariusz Szulc, który podkreślił, iż tylko dzięki współpracy z samorządowcami, mieszkańcami przy wzajemnym zrozumieniu możemy w skuteczny sposób zminimalizować zjawiska społecznie nieakceptowane.

deb1 deb2

deb3 deb4

deb5 deb6

Na zakończenie, uczestnicy wypełnili anonimowe ankiety dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa oraz oczekiwań wobec policji. Spotkania organizowane są w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej” polegającego na koordynacji działań Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.
źrodło: www.opoczno.policja.gov.pl

Marzec 25, 2014