Dziś jest: środa, 19 06 2019

Eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W marcu br. w siedzibie Urzędu Gminy w Paradyżu odbyły się XLII eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.

Celem turnieju jest m.in. popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Eliminacje odbywały się w II grupach wiekowych, a udział w nich wzięło 23 uczniów reprezentujących wszystkie szkoły z terenu gminy.

Przewodniczącym jury eliminacji był Andrzej Śpiewak – Komendant Gminny OSP, a członkami komisji byli Jolanta Grabowska, Beata Biegała i Bernarda Kusiak.

Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W części pisemnej uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 25 pytań. Ci, którzy osiągnęli najwyższe wyniki z testu zakwalifikowali się do kolejnego etapu ustnego – finałowego  turnieju.

Rozstrzygająca część finałowa wyłoniła zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych:

w grupie szkół podstawowych:

I miejsce – Dominika Bociek ze SP w Sokołowie – 5,5 pkt,

II miejsce – Aleksander Jackowski ze SP w Paradyżu – 5 pkt,

III miejsce –  Daniel Baranowski ze SP w Przyłęku – 5 pkt.

w grupie szkół gimnazjalnych i klas VII i VII Szkół Podstawowych:

I miejsce – Julia Grzywacz ze SP ze SP w Paradyżu– 5 pkt (zdecydowała część pisemna),

II miejsce – Daniel Madej ze SP w Sokołowie – 5 pkt,

III miejsce – Agata Gwadera ze SP w Paradyżu –4,5 pkt,

Nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy ufundował Urząd Gminy w Paradyżu, a wręczyli je Z-ca Wójta Gminy Pani Iwona Pluta oraz przedstawiciele komisji.

W eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się w dniu 29 marca br. w KP PSP w Opocznie Gminę Paradyż reprezentowali w I grupie wiekowej Dominika Bociek z  SP w Sokołowie, a w grupie wiekowej II – Julia Grzywacz z SP w Paradyżu, którzy zajęli miejsca tuż za podium.

Kwiecień 4, 2019