Dziś jest: środa, 22 05 2019

EUFORIA W WÓJCINIE – OSP WÓJCIN MISTRZEM POLSKI W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

Historyczne zwycięstwo odniosła drużyna OSP Wójcin z gm. Paradyż w X jubileuszowym Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Jednostek OSP o Puchar Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP, który odbył się w dniach 6-7 kwietnia 2019r. miejscowościach Rogowo – Gąsawa, powiat żniński, woj. kujawsko-pomorskie. Do rozgrywek  przystąpiło 10 strażackich drużyn reprezentujących poszczególne województwa. Mecze eliminacyjne odbywały się systemem każdy z każdym oraz dodatkowe mecze finałowe.

Założeniem naszej drużyny, widząc nasze zasoby sportowe, było oczywiście zwycięstwo w turnieju ogólnopolskim.

Już po pierwszym dniu turnieju po 6 meczach byliśmy na prowadzeniu, drugi dzień był trudny z uwagi na mecze z drużynami z najlepszej  4.

Sportowa integracyjna atmosfera ze strażakami z całej Polski oraz  bojowe nastawienie na zwycięstwo przyniosły oczekiwany historyczny sukces w  90  historii OSP Wójcin.

Drużyna OSP Wójcin z gm. Paradyż, która wygrała prawie wszystkie mecze: 7 zwycięstw, 1 remis,  jedna przegrana. W finale zmierzyła się z drużyną OSP Wapno z powiatu żnińskiego, wygrywając finałowy mecz po serii rzutach karnych. Trzecie miejsce zajęła drużyna OSP Marcinkowo Dolne z powiatu żnińskiego.

W zwycięskiej drużynie OSP Wójcin grali: Michał Molin, Mariusz Koćmin, Mariusz Wach, Hubert Wach, Artur Wach, Sebastian Śliwka, Kamil Ruś, Marcin Zapalski, Michał Kołek. O motywacji, zaangażowaniu zawodników i sile naszej drużyny niech świadczy fakt: Mateusz Śliwka – brakujące ogniwo 10-osobowej drużyny,  przybył po pierwszym dniu zmagań pokonując ponad 300 km i pomógł w zwycięstwie. Było warto!

Organizacyjnie, całym sercem,  duchowo, dopingował i mobilizował przez trudne dni zmagań Andrzej Śpiewak wiceprezes jednostki i komendant gminny OSP.

Nagrody rzeczowe i puchary ufundowali  i wręczali przedstawiciele m.in. Zarządu Głównego ZOSP RP w Warszawie, Zarządu Powiatowego ZOSSP RP w Żninie, przedstawiciele władz samorządowych, gmin,  KW PSP województwa kujawsko-pomorskiego – w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Komendant Powiatowy PSP w Żninie st. bryg. Grzegorz Rutkowski.

Szczególne podziękowania w organizacji turnieju p. Wojciechowi Rudalskiemu – Wójtowi Gminy Paradyż, firmom: Ceramika Paradyż,  PHUP Rolmex Sławomir Rek oraz Nadleśnictwu Opoczno składa zarząd Jednostki OSP Wójcin.

Gratulacje. Gratulacje. Gratulacje!

A KTO NAJLEPSZY W POLSCE W 2019R.???

OCZYWIŚCIE.

OSP WÓJCIN