Dziś jest: poniedziałek, 19 08 2019

Gmina Paradyż na Dożynkach Powiatowych w Żarnowie

30 i 31 sierpnia odbyły się Dni Żarnowa połączone z Dożynkami Gminno – Powiatowymi. Już po raz ósmy współorganizatorem dożynek był Powiat Opoczyński. Uroczystości Dożynkowe rozpoczęły się dziękczynną Mszą Świętą w kościele p.w. św. Mikołaja w Żarnowie koncelebrowaną przez proboszcza parafii ks. kan. Jana Derenia, ks. kan. Jana Kruka oraz ks. Leszka Sokoła proboszcza parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Opocznie.

Następnie barwny korowód utworzony przez Orkiestrę Miejską w Opocznie, poczty sztandarowe, wieńce dożynkowe, dzieci i panie w strojach ludowych, starostów dożynek, samorządowców z gmin i miast powiatu opoczyńskiego przemaszerował na plac dożynkowy, gdzie były kontynuowane uroczystości.

Gospodarzy dożynek ośpiewał i przekazał bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż Zespół Ludowy „Sitowianki” z Sitowej.

Podczas tegorocznych dożynek został rozstrzygnięty konkurs „Sołtys Roku Powiatu Opoczyńskiego 2014”, którego laureatem został Józef Skorupa ze wsi Różanna w gminie Opoczno. Zwycięzca otrzymał rower i puchar ufundowany przez Powiat Opoczyński. Część artystyczną dożynek wypełniły liczne konkursy i występy zespołów. Na stoiskach zorganizowanych przez sołectwa z gminy Żarnów i gminy powiatu opoczyńskiego można było skosztować tradycyjnego jadła. Występ gwiazdy wieczoru Dzianiego i zabawa ludowa zakończyła tegoroczne dożynki gminno – powiatowe w Żarnowie.
Gminę Paradyż w uroczystościach reprezentował Wójt Gminy Pan Wojciech Rudalski oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Daleszewicach.

Prezentację Gminy Paradyż przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Daleszewic. Goście na stoisku Gminy Paradyż mogli skosztować barszczu z kiełbasą, pysznych pierogów z mięsem i kapustą oraz różnorodnych ciast.

Wójt Gminy Paradyż dziękuje
Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Daleszewicach za zaangażowanie i przygotowanie potraw i namiotu,
a także za udział w Dożynkach Powiatowych.

Maj 14, 2015