wersja do druku
Dziś jest: poniedziałek, 19 08 2019

RODO

Rozporządzenie o ochronie danych osobowych

Rady Gminy Paradyż. Portal mieszkańca.

Rady Gminy Paradyż. Portal mieszkańca.

Tereny Inwestycyjne w Gminie Paradyż

Zainwestuj w Gminie Paradyż

Informator Gminy Paradyż

Informator Gminny

BIP

BIP

Poznaj uroki Gminy Paradyż

Poznaj uroki Gminy Paradyż

Zdarzyło się w gminie

Zdarzyło się w gminie

Inwestycje unijne

Inwestycje unijne

PPWOW

PPWOW

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

U Źródeł

U Źródeł

Kapitał ludzki

Kapitał ludzki

ARiMR

ARiMR

ARR

ARR

MRiRW

MRiRW

PUP

PUP

Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Błysk” w Paradyżu

Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Błysk” w Paradyżu

GOPS

GOPS

Szkoła Podstawowa w Sokołowie

Szkoła Podstawowa w Sokołowie

Tekwondo Paradyz

Tekwondo Paradyz

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

RPO WŁ

Napisz do Wójta

Wyślij pytanie do Wójta.

dowiedz się wiecej

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
GMINA PARADYŻ
ul. Konecka 4, 26-333 Paradyż
tel. 44 758-40-82 fax 44 758-40-24
Odwiedziło nas już
frevvy buy office 2016 key 100% genuine Outlook 2016 Product Key. Outlook 2016 Key Activate both 32 bit and 64 bit, not including CD-ROM Windows 10 Key online Windows 10 Home Key Office Professional Key sale buy Office Professional 2013 Key http://www.productkeysale.com buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key buy cheap office 2013 key purchase Windows 10 Professional key

Gmina Paradyż na Dożynkach Powiatowych w Żarnowie

30 i 31 sierpnia odbyły się Dni Żarnowa połączone z Dożynkami Gminno – Powiatowymi. Już po raz ósmy współorganizatorem dożynek był Powiat Opoczyński. Uroczystości Dożynkowe rozpoczęły się dziękczynną Mszą Świętą w kościele p.w. św. Mikołaja w Żarnowie koncelebrowaną przez proboszcza parafii ks. kan. Jana Derenia, ks. kan. Jana Kruka oraz ks. Leszka Sokoła proboszcza parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Opocznie.

Następnie barwny korowód utworzony przez Orkiestrę Miejską w Opocznie, poczty sztandarowe, wieńce dożynkowe, dzieci i panie w strojach ludowych, starostów dożynek, samorządowców z gmin i miast powiatu opoczyńskiego przemaszerował na plac dożynkowy, gdzie były kontynuowane uroczystości.

Gospodarzy dożynek ośpiewał i przekazał bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż Zespół Ludowy „Sitowianki” z Sitowej.

Podczas tegorocznych dożynek został rozstrzygnięty konkurs „Sołtys Roku Powiatu Opoczyńskiego 2014”, którego laureatem został Józef Skorupa ze wsi Różanna w gminie Opoczno. Zwycięzca otrzymał rower i puchar ufundowany przez Powiat Opoczyński. Część artystyczną dożynek wypełniły liczne konkursy i występy zespołów. Na stoiskach zorganizowanych przez sołectwa z gminy Żarnów i gminy powiatu opoczyńskiego można było skosztować tradycyjnego jadła. Występ gwiazdy wieczoru Dzianiego i zabawa ludowa zakończyła tegoroczne dożynki gminno – powiatowe w Żarnowie.
Gminę Paradyż w uroczystościach reprezentował Wójt Gminy Pan Wojciech Rudalski oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Daleszewicach.

Prezentację Gminy Paradyż przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Daleszewic. Goście na stoisku Gminy Paradyż mogli skosztować barszczu z kiełbasą, pysznych pierogów z mięsem i kapustą oraz różnorodnych ciast.

Wójt Gminy Paradyż dziękuje
Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Daleszewicach za zaangażowanie i przygotowanie potraw i namiotu,
a także za udział w Dożynkach Powiatowych.Maj 14, 2015