wersja do druku
Dziś jest: poniedziałek, 22 07 2019

RODO

Rozporządzenie o ochronie danych osobowych

Rady Gminy Paradyż. Portal mieszkańca.

Rady Gminy Paradyż. Portal mieszkańca.

Tereny Inwestycyjne w Gminie Paradyż

Zainwestuj w Gminie Paradyż

Informator Gminy Paradyż

Informator Gminny

BIP

BIP

Poznaj uroki Gminy Paradyż

Poznaj uroki Gminy Paradyż

Zdarzyło się w gminie

Zdarzyło się w gminie

Inwestycje unijne

Inwestycje unijne

PPWOW

PPWOW

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

U Źródeł

U Źródeł

Kapitał ludzki

Kapitał ludzki

ARiMR

ARiMR

ARR

ARR

MRiRW

MRiRW

PUP

PUP

Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Błysk” w Paradyżu

Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Błysk” w Paradyżu

GOPS

GOPS

Szkoła Podstawowa w Sokołowie

Szkoła Podstawowa w Sokołowie

Tekwondo Paradyz

Tekwondo Paradyz

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

RPO WŁ

Napisz do Wójta

Wyślij pytanie do Wójta.

dowiedz się wiecej

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
GMINA PARADYŻ
ul. Konecka 4, 26-333 Paradyż
tel. 44 758-40-82 fax 44 758-40-24
Odwiedziło nas już

II Ogólnopolska i I Międzynarodowa Olimpiada DDP w Wieruszowie

40 Dziecięcych Drużyn Pożarniczych wzięło udział w I Międzynarodowej, II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, w tym 2 drużyny z Czech, jaka odbyła się na stadionie przy ul. Kępińskiej w Wieruszowie. Powiat opoczyński reprezentowali pierwszy raz w historii mali strażacy z DDP z Wójcina – pierwszej i jedynej w powiecie opoczyńskim, działającej przy Szkole Podstawowej w Wójcinie, a wspieranej i szkolonej przez miejscowych strażaków.

Zawody młodych strażaków rozpoczęła uroczysta parada wszystkich uczestników na stadion sportowy, które było areną zmagań. Jak na Olimpiadę przystało nie mogło obyć się bez zapalenia znicza olimpijskiego.

Mali strażacy rywalizowali w czterech konkurencjach: musztra, sztafeta pożarnicza, ćwiczenie bojowe – motopompa oraz ćwiczenie bojowe – sikawka. Pokazy spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem  i kibicowaniem obecnych gości dorosłych, rodzin i dzieci z całej Polski. Rywalizacja stała na bardzo wysokim wyrównanym poziomie, dlatego wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsca.

Poza rywalizacją przygotowano wiele trakcji – m.in. ściankę wspinaczkową, gigantyczne piłkarzyki, a także konkursy oraz gry, turnieje. Zorganizowano też wspólny pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu obecnych drużyn. Jednym z gości specjalnych imprezy był również Zbigniew Bródka – mistrz olimpijski, ale także zawodowy strażak.

Po ukończeniu niezapominanych sportowych zmagań wszystkie drużyny występujące w Olimpiadzie  otrzymały z rąk organizatorów i sponsorów wiele cennych  nagród, puchary, certyfikaty, medale, hełmy strażackie, pamiątkowe płytki ufundowane przez Ceramikę Paradyż, słodycze ufundowane przez firmę FERRERO POLSKA i inne  oraz wiele, wiele braw i gratulacji. Nagrody młodym strażakom wręczali gospodarze, organizatorzy i sponsorzy, m.in. Waldemar Pawlak – prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Teresa Tiszbierek – wiceprezes ZOSP RP.

13 osobową dziecięcą drużynę pożarniczą z Wójcina tworzy 8 dziewczynek oraz 5 chłopców: Kuba Wawrzyńczyk – dowódca, Julia Śpiewak, Nikola Kędziora, Maja Bernas, Kinga Biegała, Róża Jęcek, Weronika Grzankowska,  Zuzia Jędrzejczyk, Staś Polenceusz, Kacper Wiatr, Mateusz Baryła, Filip Józefowski, Julia Ciach. Opiekunką szkolną jest p. Dorota Rogowska, a z ramienia OSP Wojciech Jędrzejczyk- naczelnik OSP Wójcin oraz Andrzej Śpiewak – komendant gminny.

Była to na pewno niesamowita sportowa i niezapomniana dla małych strażaków wakacyjna przygoda. Mali strażacy składają serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Paradyż Wojciecha Rudalskiego za pomoc w organizacji wyjazdu na strażacką Olimpiadę oraz sponsorom za otrzymane wsparcie w szczególności firmom CERAMIKA PARADYŻ, FERRERO POLSKA oraz VINDEREN.

             

W imieniu małych strażaków

Komendant Gminny OSP

 Andrzej ŚpiewakLipiec 3, 2019