Dziś jest: piątek, 19 04 2019

„IX Spotkanie Opłatkowo – Noworoczne” dla mieszkańców Gminy Paradyż powyżej 65 roku życia – 5.01.2019 r.

Już po raz IX Gmina Paradyż miała przyjemność umilić czas  swoim  seniorom. Wzorem lat ubiegłych impreza odbyła się w budynku Szkoły Podstawowej w Paradyżu. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział około 200 osób.

Organizacją imprezy zajęli się pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Gminy oraz Szkoły Podstawowej  w Paradyżu.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się oficjalnym powitaniem przez Wójta Gminy Wojciecha Rudalskiego seniorów i zaproszonych gości. Następnie miały miejsce przemówienia  okolicznościowe,  podczas których głos zabrali:   Radny Powiatu Opoczyńskiego Sławomir Rek, Przewodniczący Rady Gminy Paradyż – Antoni Morawski, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Paradyżu Jadwiga Morawska i proboszcz parafii w Paradyżu ks. dziekan Adam Myszkowski.

W dalszej części uroczystości wszyscy łamiąc się opłatkiem złożyli sobie życzenia.

Po uroczystym obiedzie rozpoczęła się zabawa taneczna, którą prowadziła Kapela Bińków.

Tegoroczną imprezę swoim repertuarem uświetnili: młodzież przygotowana przez p. Wiktora Kunę,  Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Koniczynki ze Szkoły Podstawowej w Sokołowie, oraz występ uczestniczek Dziennego Domu Senior+ w Przyłęku.

Dla przybyłych gości przygotowano również dodatkowe atrakcje w postaci konkursów i zabaw. Seniorzy chętnie wzięli udział w konkursie tańca, śpiewu oraz wiedzy o Gminie Paradyż.

Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz upominkami.

Przyjemne towarzystwo, wspaniała atmosfera oraz  wesoła zabawa  sprawiły, że ten styczniowy dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci niejednego seniora.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy

za obecność i miłą zabawę.

Do zobaczenia w styczniu 2020 !!!

Styczeń 23, 2019