Dziś jest: poniedziałek, 22 07 2019

Jasełka w Szkole Podstawowej w Wójcinie

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką pani Edyty Gwadery.

W tym roku szkolnym odbyły się one 20 grudnia ( czwartek). Swoja obecnością zaszczycili nas ksiądz proboszcz Wacław Sztandera oraz licznie zebrani rodzice naszych uczniów.

Uczniowie klasy IV wraz z przedstawicielami klas I, II, IV, V, VII oraz VIII mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych – aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii i specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili publiczność w świąteczny nastrój.

Mieliśmy po raz kolejny możliwość przeżyć historię narodzin Jezusa. Przedstawienie przeplatane było kolędami, pastorałkami w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów oraz czas poświęcony na próby – opłacił się . Jasełka bardzo się podobały o czym świadczyły gromkie brawa na zakończenie występu. Na zakończenie zabrała głos Pani Dyrektor oraz ksiądz proboszcz Wacław Sztandera  – złożyli życzenia wszystkim obecnym wszelkiego dobra oraz radosnych świat Bożego Narodzenia. Skierowali również słowa podziękowania do młodych artystów, którym podziękowali za kultywowanie tradycji chrześcijańskich obchodów świat Narodzenia Pańskiego.

Styczeń 23, 2019