wersja do druku
Dziś jest: poniedziałek, 22 07 2019

RODO

Rozporządzenie o ochronie danych osobowych

Rady Gminy Paradyż. Portal mieszkańca.

Rady Gminy Paradyż. Portal mieszkańca.

Tereny Inwestycyjne w Gminie Paradyż

Zainwestuj w Gminie Paradyż

Informator Gminy Paradyż

Informator Gminny

BIP

BIP

Poznaj uroki Gminy Paradyż

Poznaj uroki Gminy Paradyż

Zdarzyło się w gminie

Zdarzyło się w gminie

Inwestycje unijne

Inwestycje unijne

PPWOW

PPWOW

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

U Źródeł

U Źródeł

Kapitał ludzki

Kapitał ludzki

ARiMR

ARiMR

ARR

ARR

MRiRW

MRiRW

PUP

PUP

Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Błysk” w Paradyżu

Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Błysk” w Paradyżu

GOPS

GOPS

Szkoła Podstawowa w Sokołowie

Szkoła Podstawowa w Sokołowie

Tekwondo Paradyz

Tekwondo Paradyz

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

RPO WŁ

Napisz do Wójta

Wyślij pytanie do Wójta.

dowiedz się wiecej

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
GMINA PARADYŻ
ul. Konecka 4, 26-333 Paradyż
tel. 44 758-40-82 fax 44 758-40-24
Odwiedziło nas już

„Koniczynki” w Górach Świętokrzyskich

Dnia 27.06 wczesnym rankiem członkowie zespołu KONICZYNKI wraz z rodzicami i opiekunami wyruszyli na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Najpierw w Zagnańsku podziwialiśmy dąb Bartek, który liczy sobie ponad 1000 lat. Potem pojechaliśmy do rezerwatu Kadzielnia, gdzie z tarasu widokowego oglądaliśmy piękną „Skałkę Geologów” i Amfiteatr w którym odbywają się koncerty. Z Kadzielni wyruszyliśmy na Święty Krzyż. Większość uczestników wycieczki na górę wybrała  wjazd kolejką. Po krótkiej przejażdżce stanęliśmy na Świętym Krzyżu symbolu Gór Świętokrzyskich położonym, w samym ich sercu, na Łysej Górze. Nazwa jego pochodzi od relikwii Krzyża Świętego przechowywanych w Kościele.  Po około dwugodzinnym zwiedzaniu przyszedł czas na  pieszą wędrówkę do Huty Szklanej. W czasie drogi powrotnej wszyscy uczestnicy podziwiali piękno przyrody Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wyruszyliśmy do Kielc, gdzie zatrzymaliśmy się w restauracji Mc Donald. Wycieczka była bardzo udana dzięki wspaniałym uczestnikom oraz pięknej pogodzie.

Dziękujemy Panu Wójtowi Wojciechowi Rudalskiemu za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

Opiekun grupy

Sylwia Sarna-Jurek

 

 

 

 

 

 Lipiec 6, 2017