Dziś jest: środa, 19 06 2019

MISJE W PARAFII PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W WIELKIEJ WOLI

W dniach od 2 do 9 czerwca 2019 roku parafia Przemienienia Pańskiego w Wielkiej Woli przeżywała misje parafialne, które zbiegły się z jubileuszem 100-lecia powstania parafii.

Misje święte są szczególnym rodzajem otwartych rekolekcji. To wyjątkowy czas szukania i poznawania Boga, odkrywania Jego miłości, otwierania przed Nim swego serca i rozpoznawania Jego woli w swoim życiu. To czas myślenia i refleksji, a niejednokrotnie rozrachunku z własnym sumieniem w obliczu prawdy o miłosierdziu Boga względem człowieka, względem mnie samego. To wreszcie czas naprawiania relacji z ludźmi, z którymi żyjemy, pracujemy, których kochamy i których nie akceptujemy, osób bliższych i dalszych naszemu sercu.

Był to czas szczególnego zamyślenia, zatrzymania, by na nowo odkryć głos wzywający do świadczenia wiary i dawania świadectwa chrześcijańskiego. Parafianie przez cały tydzień uczestniczyli w modlitwach i naukach misyjnych. Pamiętano również o zmarłych, poprzez modlitwę na cmentarzu. Szczególnym przeżyciem dla wielu małżonków było odnowienia przyrzeczeń małżeńskich na mszy świętej.

W piątek 7 czerwca odbyła się droga krzyżowa od kaplicy w Wielkiej Woli do kościoła Przemienienia Pańskiego w Paradyżu. Krzyż misyjny nieśli strażacy oraz mieszkańcy gminy. W procesji uczestniczyli licznie zgromadzeni wierni. Krzyż niosły dzieci, osoby starsze, kobiety, mężczyźni, strażacy oraz Strzelcy. Następnie krzyż został postawiony przed kościołem z pomocą  strażaków z OSP z Gminy Paradyż. Będzie on przypominał o czasie misyjnych przeżyć i zobowiązań.

W dniu 9 czerwca o godz. 1200 odprawiona została msza w kościele pw. Przemienienia Pańskiego – Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela. W swojej homilii ks. bp Piotr Turzyński mówił o życiu, które jest darem i cudem. Podkreślił także, że obecnie trwa walka cywilizacyjna o rodzinę, życie i prawdę. Dlatego ważne jest, abyśmy byli świadkami życia, bronili życia i prawdy. – Nie żeby stanąć przeciwko komuś, ale po to, aby powiedzieć, jak pięknym darem jest życie – mówił biskup. Podkreślił także, że chrześcijaństwo uczy nas traktować życie człowieka jako świętość. Na zakończenie drogi uroczystości ks biskup Piotr Turzyński udzielił wszystkim misyjnego błogosławieństwa. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli ulicami Paradyża na miejscowy stadion w „Marszu dla Życia i Rodziny”.

Czerwiec 11, 2019