wersja do druku
Dziś jest: poniedziałek, 19 08 2019

RODO

Rozporządzenie o ochronie danych osobowych

Rady Gminy Paradyż. Portal mieszkańca.

Rady Gminy Paradyż. Portal mieszkańca.

Tereny Inwestycyjne w Gminie Paradyż

Zainwestuj w Gminie Paradyż

Informator Gminy Paradyż

Informator Gminny

BIP

BIP

Poznaj uroki Gminy Paradyż

Poznaj uroki Gminy Paradyż

Zdarzyło się w gminie

Zdarzyło się w gminie

Inwestycje unijne

Inwestycje unijne

PPWOW

PPWOW

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

U Źródeł

U Źródeł

Kapitał ludzki

Kapitał ludzki

ARiMR

ARiMR

ARR

ARR

MRiRW

MRiRW

PUP

PUP

Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Błysk” w Paradyżu

Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Błysk” w Paradyżu

GOPS

GOPS

Szkoła Podstawowa w Sokołowie

Szkoła Podstawowa w Sokołowie

Tekwondo Paradyz

Tekwondo Paradyz

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

RPO WŁ

Napisz do Wójta

Wyślij pytanie do Wójta.

dowiedz się wiecej

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
GMINA PARADYŻ
ul. Konecka 4, 26-333 Paradyż
tel. 44 758-40-82 fax 44 758-40-24
Odwiedziło nas już
frevvy buy office 2016 key 100% genuine Outlook 2016 Product Key. Outlook 2016 Key Activate both 32 bit and 64 bit, not including CD-ROM Windows 10 Key online Windows 10 Home Key Office Professional Key sale buy Office Professional 2013 Key http://www.productkeysale.com buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key buy cheap office 2013 key purchase Windows 10 Professional key

MISJE W PARAFII PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W WIELKIEJ WOLI

 

W dniach od 2 do 9 czerwca 2019 roku parafia Przemienienia Pańskiego w Wielkiej Woli przeżywała misje parafialne, które zbiegły się z jubileuszem 100-lecia powstania parafii.

Misje święte są szczególnym rodzajem otwartych rekolekcji. To wyjątkowy czas szukania i poznawania Boga, odkrywania Jego miłości, otwierania przed Nim swego serca i rozpoznawania Jego woli w swoim życiu. To czas myślenia i refleksji, a niejednokrotnie rozrachunku z własnym sumieniem w obliczu prawdy o miłosierdziu Boga względem człowieka, względem mnie samego. To wreszcie czas naprawiania relacji z ludźmi, z którymi żyjemy, pracujemy, których kochamy i których nie akceptujemy, osób bliższych i dalszych naszemu sercu.

Był to czas szczególnego zamyślenia, zatrzymania, by na nowo odkryć głos wzywający do świadczenia wiary i dawania świadectwa chrześcijańskiego. Parafianie przez cały tydzień uczestniczyli w modlitwach i naukach misyjnych. Pamiętano również o zmarłych, poprzez modlitwę na cmentarzu. Szczególnym przeżyciem dla wielu małżonków było odnowienia przyrzeczeń małżeńskich na mszy świętej.

W piątek 7 czerwca odbyła się droga krzyżowa od kaplicy w Wielkiej Woli do kościoła Przemienienia Pańskiego w Paradyżu. Krzyż misyjny nieśli strażacy oraz mieszkańcy gminy. W procesji uczestniczyli licznie zgromadzeni wierni. Krzyż niosły dzieci, osoby starsze, kobiety, mężczyźni, strażacy oraz Strzelcy. Następnie krzyż został postawiony przed kościołem z pomocą  strażaków z OSP z Gminy Paradyż. Będzie on przypominał o czasie misyjnych przeżyć i zobowiązań.

W dniu 9 czerwca o godz. 1200 odprawiona została msza w kościele pw. Przemienienia Pańskiego – Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela. W swojej homilii ks. bp Piotr Turzyński mówił o życiu, które jest darem i cudem. Podkreślił także, że obecnie trwa walka cywilizacyjna o rodzinę, życie i prawdę. Dlatego ważne jest, abyśmy byli świadkami życia, bronili życia i prawdy. – Nie żeby stanąć przeciwko komuś, ale po to, aby powiedzieć, jak pięknym darem jest życie – mówił biskup. Podkreślił także, że chrześcijaństwo uczy nas traktować życie człowieka jako świętość. Na zakończenie drogi uroczystości ks biskup Piotr Turzyński udzielił wszystkim misyjnego błogosławieństwa. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli ulicami Paradyża na miejscowy stadion w „Marszu dla Życia i Rodziny”.Czerwiec 11, 2019