Dziś jest: środa, 19 06 2019

OSP Wójcin mistrzem województwa łódzkiego w halowej piłce nożnej

Historyczne zwycięstwo odniosła drużyna OSP Wójcin z gm. Paradyż w V Wojewódzkim Turnieju Halowej Piłki Nożnej OSP województwa łódzkiego o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, który odbył się w dniu 16 marca w Szczercowie w powiecie bełchatowskim. Powitania wszystkich drużyn dokonał dh Tadeusz Karcz Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego  ZOSP RP w Łodzi, który zaprosił wszystkie drużyny do sportowych zmagań.

Do rozgrywek  przystąpiło 13 strażackich drużyn reprezentujących poszczególne powiaty województwa łódzkiego. Mecze eliminacyjne odbywały się w 4 grupach, z których wyłoniono po 2 najlepsze drużyny do fazy finałowej.

Po meczach pełnych  emocji, sportowej walki i seriach rzutów karnych zasłużone zwycięstwo odniosła drużyna OSP Wójcin z gm. Paradyż, która wygrała prawie wszystkie mecze (1 remis), a w finale zmierzyła się z drużyną OSP Wola Cyrusowa z powiatu brzezińskiego, wygrywając mecz (1:1) po serii rzutach karnych 3:2. Trzecie miejsce zajęła drużyna OSP Bełdów z pow. zgierskiego.

Za najlepszego zawodnika turnieju uznano dh Kamila Ruś z OSP Wójcin, za najlepszego strzelca (4 bramki) dh Michała Molina również z OSP Wójcin,  zaś najlepszym bramkarzem w turnieju został dh Tomasz Rusek z drużyny OSP Magdalenów, pow. bełchatowski.

W zwycięskiej drużynie OSP Wójcin grali: Michał Molin, Mariusz Koćmin, Mariusz Wach, Hubert Wach, Artur Wach, Mateusz Śliwka, Sebastian Śliwka, Kamil Ruś, Marcin Zapalski, Michał Kołek. Swoją drużynę gorąco dopingował i mobilizował komendant gminny OSP i wiceprezes OSP Wójcin -Andrzej Śpiewak.

Nagrody rzeczowe i puchary wręczali dh Jan Ryś Prezes Zarządu Wojewódzkiego  ZOSP RP w Łodzi wraz z przedstawicielami władz samorządowych.

Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych w zawodach, już  krajowych X Ogólnopolskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbędą się w dn. 6-7 kwietnia w powiecie żnińskim w woj. kujawsko-pomorskim.

Drużyna ma szansę na udział w turnieju na szczeblu ogólnopolskim.

Marzec 19, 2019