Dziś jest: środa, 22 05 2019

Pomoc społeczna – ogłoszenie konkursu

I. Rodzaj zadania :

Zapewnienie dostaw żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących poprzez organizowanie pomocy żywnościowej dla rodzin najuboższych , w tym :

1. transport żywności ,
  2. przechowywanie ,
  3. wydawanie .
  4. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na wsparcie realizacji zadań :

Zapewnienie dostaw żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących poprzez organizowanie pomocy żywnościowej  dla rodzin najuboższych  – 8.000,00 zł .

III. Zasady przyznania dotacji

Zlecenie zadania publicznego i udzielenie dotacji nastąpi z zachowaniem przepisów art. 16 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie .

1. Termin , warunki i miejsce realizacji zadania :
  2. Zadanie realizowane będzie w 2019 roku , z zastrzeżeniem  , że szczegółowe terminy   warunki realizacji i wysokość przyznanej dotacji określone będą w umowie .
  3. Zadanie winno być realizowane zgodnie z zawartą umową oraz obowiązującymi przepisami w zakresie opisanym w ofercie .
  4. Zadanie wykonywane będzie na rzecz mieszkańców Gminy Paradyż

V .  Termin i miejsce składania ofert :

1. Oferty należy składać we formie pisemnej na formularzu , którego wzór stanowi załącznik nr . 1 do Rozporządzenia Przewodniczącego komitetu do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r . w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczącej zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania ( Dz.U. z 2018 r . , poz. 2057 ) pod rygorem odrzucenia .
  2. Dodatkowo do oferty należy dołączyć aktualny statut oraz sprawozdanie merytoryczne i finansowe za ostatni rok działalności .
  3. Oferty należy składać w zamkniętej kopercie z napisem :

1/ „ Konkurs na realizację zadania pożytku publicznego w zakresie pomocy społecznej  , w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównanie szans tych rodzin i osób” .

w sekretariacie Urzędu Gminy w Paradyżu ul . Konecka 4  , w terminie do 29 maja 2019 roku do godz.  11.00 .

VI . Termin , tryb i kryteria stosowane przy wyborze oferty :

1. Oferty zostaną rozpatrzone w ciągu 7 dni od daty upływu terminu składania ofert . 2.
  2. Wszystkie oferty spełniające kryteria formalne będą oceniane przez Komisję Konkursową powołaną przez Wójta Gminy Paradyż .
  3. Przy ocenie ofert komisja weźmie pod uwagę n następujące kryteria :
  4. Merytoryczna zawartość oferty
  5. Kalkulacja kosztów realizacji zadania , w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania
  6. Doświadczenie i możliwość realizacji zadania przez podmiot
  7. Zakres finansowania zadania z innych źródeł niż budżet Gminy Paradyż , w tym procentowy udział środków własnych przeznaczonych na realizację zadania
  8. Ilość mieszkańców korzystających z zadania oraz planowane efekty .
  9. Ocena Komisji wraz z propozycją wysokości dotacji będzie przekazana Wójtowi Gminy Paradyż , który podejmie ostateczną decyzję w sprawie .
  10. Wyniki konkursu wraz z informacją o wysokości przyznanej dotacji zostaną zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Paradyż , na stronie Internetowej Gminy oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy w Paradyżu  .

VII . Informacja o zadaniach tego samego rodzaju realizowanych w 2018 r :

W 2018 roku na zadania z zakresu pomocy społecznej  , w tym pomocy rodzinom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównaniu szans tych rodzin i osób wydatkowano kwotę 8.000,00 zł na wsparcie zadania realizowanego przez Fundację „ Ostoja” im. Siostry Klaryski Stanisławy z Opoczna

Formularz ofertowy

Konkurs pomoc społeczna – ogłoszenie