wersja do druku
Dziś jest: poniedziałek, 19 08 2019

RODO

Rozporządzenie o ochronie danych osobowych

Rady Gminy Paradyż. Portal mieszkańca.

Rady Gminy Paradyż. Portal mieszkańca.

Tereny Inwestycyjne w Gminie Paradyż

Zainwestuj w Gminie Paradyż

Informator Gminy Paradyż

Informator Gminny

BIP

BIP

Poznaj uroki Gminy Paradyż

Poznaj uroki Gminy Paradyż

Zdarzyło się w gminie

Zdarzyło się w gminie

Inwestycje unijne

Inwestycje unijne

PPWOW

PPWOW

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

U Źródeł

U Źródeł

Kapitał ludzki

Kapitał ludzki

ARiMR

ARiMR

ARR

ARR

MRiRW

MRiRW

PUP

PUP

Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Błysk” w Paradyżu

Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Błysk” w Paradyżu

GOPS

GOPS

Szkoła Podstawowa w Sokołowie

Szkoła Podstawowa w Sokołowie

Tekwondo Paradyz

Tekwondo Paradyz

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

RPO WŁ

Napisz do Wójta

Wyślij pytanie do Wójta.

dowiedz się wiecej

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
GMINA PARADYŻ
ul. Konecka 4, 26-333 Paradyż
tel. 44 758-40-82 fax 44 758-40-24
Odwiedziło nas już
frevvy buy office 2016 key 100% genuine Outlook 2016 Product Key. Outlook 2016 Key Activate both 32 bit and 64 bit, not including CD-ROM Windows 10 Key online Windows 10 Home Key Office Professional Key sale buy Office Professional 2013 Key http://www.productkeysale.com buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key buy cheap office 2013 key purchase Windows 10 Professional key

Relacja z imprezy „Spotkanie z muzyką i tradycją”

24 sierpnia w Wielkiej Woli odbyła się impreza pn. „Spotkanie z muzyką i tradycją.” Impreza połączona była z Dożynkami Gminnymi. Pomimo, że pogoda tego dnia była deszczowa na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy Gminy Paradyż oraz gmin ościennych.

Rozpoczęto uroczystymi Mszami Świętymi odprawionymi w kościele w Wójcinie o godz. 11.30 oraz w kościele w Paradyżu o godz. 12.00. Uczestniczyli w nich m.in. Starostowie Dożynek, Wójt Gminy Paradyż Pan Wojciech Rudalski, radni, sołtysi oraz rolnicy ze swoimi rodzinami.

    

    

Podczas mszy poświęcone zostały wieńce dożynkowe, które w tym roku przygotowane zostały przez sołectwa: Alfonsów, Daleszewice, Dorobna Wola, Feliksów, Honoratów, Irenów, Krasik, Kazimierzów, Mariampol, Podgaj, Popławy-Kolonia, Przyłęk, Solec, Stawowice i Stawowice – Kolonia, Sylwerynów, Wielka Wola, Wójcin, Wójcin A, Wójcin B, Koło Gospodyń Wiejskich Grzymałów, Stawowiczki oraz sołectwa Mikułowice i Świeciechów z Gminy Mniszków (parafia Wójcin).
    
    

O godz. 13.45 korowód dożynkowy  ustawił się przed Stadionem Klubu Sportowego „Paradyż” w Wielkiej Woli .

    

    

O godz. 14.00 rozpoczęła się dalsza część uroczystości.
Starostowie Dożynek wręczyli Gospodarzowi Dożynek – Wójtowi Gminy Paradyż bochen chleba upieczony z tegorocznych zbóż. Następnie, na prośbę Wójta, poczęstowali chlebem wszystkich zgromadzonych gości.

Starostami tegorocznych Dożynek byli:

 • Pani Monika Filipowska z miejscowości Wójcin, która wraz z  mężem prowadzi rodzinne gospodarstwo o pow. ok. 35 ha specjalizujące się w produkcji trzody chlewnej oraz bydła opasowego. Państwo Filipowscy mają trójkę dzieci.
 • Pan Tomasz Szwagrzyk z Solca, który wraz z żoną prowadzi rodzinne gospodarstwo o pow. ok. 6 ha: działy specjalne produkcji rolnej, uprawę kwiatów i warzyw. Ponad 0,5 ha to uprawy w szklarniach i foliach. Państwo Szwagrzyk mają jedno dziecko.
Po zakończeniu obrzędu przekazania chleba Wójt Gminy Paradyż – Pan Wojciech Rudalski powitał wszystkich gości oraz zwrócił się do rolników dziękując im za trud włożony w tegoroczne zbiory. Wójt Gminy podkreślił, że pogoda w tym roku nie sprzyja rolnikom, a padające, ulewne deszcze nie pozwalają dokończyć żniw.
Na wniosek Wójta Gminy Paradyż Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki przyznał odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa” następującym rolnikom z terenu Gminy Paradyż:
 • Edward Bednarek
 • Henryk Filipowski
 • Stanisław Gusta
 • Krzysztof Juszyński
 • Sławomir Kołodziejski
 • Janusz Madej
 • Zbigniew Madej
 • Mariusz Miśkiewicz
 • Jacek Natkański
 • Witold Papiernik
 • Zdzisław Sikora
 • Grażyna Skibińska
 • Krzysztof Snochowski
 • Konrad Turliński
 • Dariusz Wach
 • Tadeusz Wach
Odznaczeń dokonali: Wójt Gminy Paradyż – Pan Wojciech Rudalski, Starosta Powiatu Opoczyńskiego – Pan Józef Róg, Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich – Pani Maria Kaczorowska, Pani Elżbieta Radziszewska – Poseł na Sejm RP oraz Pan Robert Telus – Poseł na Sejm RP.

W imieniu rolników głos zabrał Pan Krzysztof Juszyński, który podkreślił jak trudna jest praca rolnika oraz podziękował za wręczone odznaczenia.
Następnie głos zabrali: Pani Maria Kaczorowska – Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Pani Elżbieta Radziszewska – Poseł na Sejm RP, Pan Robert Telus – Poseł na Sejm RP oraz Pan Łukasz Kardas  – Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż.
    

Część artystyczną rozpoczęły występy Pań z Kół Gospodyń Wiejskich, które wykonały tradycyjne przyśpiewki dożynkowe. Jako pierwsze wystąpiły Panie z KGW Sokołów – Grzymałów – Stawowiczki. Następnie swoje zdolności wokalne zaprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Stawowice.
    

    

Wszelkie uroczystości gminne uświetnia swym występem Dziecięcy Zespół Ludowy „Koniczynki” ze Szkoły Podstawowej w Sokołowie. Nie mogło także zabraknąć występu dzieci podczas niedzielnej imprezy. Zespół został przygotowany przez Panie: Jolantę Gajzler i Halinę Biniek. Dzieciom przygrywała kapela ludowa rodziny Bińków.
Kolejnym punktem imprezy był program prowadzony przez Agencję Artystyczną „Joanna” z Kielc. Zarówno dzieci jak i dorośli chętnie uczestniczyli w licznych konkursach oraz oglądały pokazy iluzji. Na scenie zaprezentowano także układy choreograficzne tańców narodowych i ludowych , barwne, bogate stroje, oryginalne przyśpiewki, dynamicznie wykonywany repertuar zaprezentowali tancerze z Teatru Muzycznego „Nad Kamienną.”
    

    

Podczas gdy na scenie trwały tańce i zabawy na boisku odbywały się dwa konkursy. Konkurs portraw regionalnych, w którym udział wzięły Koła Gospodyń Wiejskich oraz szkoły z trenu Gminy Paradyż. W ramach konkursu uczestnicy przygotowali potrawy regionalne, które zostały zaprezentowane komisji konkursowej na pięknie udekorowanych stoiskach. Po naradach komisja ogłosiła wyniki konkursu:
  • II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Popławy – Kolonia – potrawa: garnek chłopski
  • II miejsce – Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Honoratów – potrawa: pyzy z mięsem
  • II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Stawowice – potrawa: barszcz czerwony z uszkami
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Przyłęku- potrawa: goły ziemniaczane po przyłęcku
Za zajęcie II miejsc uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pieniężne po 450,00 zł.
Pozostali uczestnicy:
  • Koło Gospodyń Wiejskich Daleszewice – potrawa: bigos
  • Koło Gospodyń Wiejskich Sokołów – Grzymałów – Stawowiczki – potrawa: kluski śląskie
  • Szkoła Podstawowa w Paradyżu – potrawa: pierogi
  • Szkoła Podstawowa w Wójcinie – potrawa: żur z kiełbasą
  • Szkoła Podstawowa w Sokołowie – potrawa: kapusta z grochem
otrzymali nagrody pieniężne w wysokości po 340,00 zł.

     
Wszyscy uczestnicy imprezy mogli skosztować pysznych potraw przygotowanych w ramach konkursu przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz szkoły z terenu Gminy Paradyż. Ponadto na stoiskach wydawane były także ciasta, ciasteczka, chleb ze smalcem i ogórkami oraz kompot.
Na parkingu Ceramiki Paradyż odbywał się Konkurs Młodzieżowych Kapel Muzycznych. Do udziału w konkursie zgłosiły się dwa zespoły, jednak jeden zespół zrezygnował z udziału w dniu konkursu.
W takiej sytuacji zespół DEMIX otrzymał nagrodę główną za udział w konkursie w wysokości 1.400,00 zł. oraz możliwość zagrania na wieczornej zabawie tanecznej.
    
     
    

    

Na najmłodszych uczestników imprezy czekały liczne darmowe atrakcje: karuzela, eurobungee, zjeżdżalnia, byk rodeo, ścianka wspinaczkowa, basen z kulami wodnymi, bryczka oraz kucyki. Pomimo deszczowej pogody nie brakowało kolejek do darmowych atrakcji.
    
     

Jedną z największych atrakcji, na którą przybyli nie tylko mieszkańcy naszej Gminy ale także gmin sąsiednich był występ Kabaretu SŁUCHAJCIE oraz występ Jerzego Kryszaka.

         
     
Po zakończeniu występu kabaretu rozpoczęła się tradycyjna zabawa taneczną. Zabawa zorganizowana została na parkingu „Ceramiki Paradyż” i trwała do późnych godzin nocnych.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu imprezy pn. „Spotkanie z muzyką i tradycją”: pracownikom Urzędu Gminy, stażystom oraz pracownikom interwencyjnym i publicznym.
Podziękowania za piękny wystrój sceny należą pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Paradyżu.

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów. Dzięki znacznemu wsparciu „Ceramiki Paradyż” mogliśmy gościć gwiazdę wieczoru – Kabaret SŁUCHAJCIE oraz Jerzego Kryszaka. Natomiast właściciel Zakładu Usługowo – Handlowego „Wojciechowski” ufundowali wędliny na stół wiejski dla zaproszonych gości.

Impreza pn. „Spotkanie z muzyką i tradycją” zorganizowana została przy współudziale środków z Osi 4 Leader w ramach PROW 2007-2013.

    

    

Dziękujemy również funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Paradyżu oraz druhom z jednostki OSP Paradyż, którzy zapewniali bezpieczeństwo podczas imprezy.

Podziękowania należą się także pracownikom Zakładu „Ceramika Paradyż” w Wielkiej Woli oraz Klubowi Sportowemu „Paradyż”.Sierpień 27, 2014