Dziś jest: poniedziałek, 19 08 2019

Relacja z niedzielnego Spotkania przy ognisku na Piekielnym Szlaku

Zgodnie z wieloletnią tradycją mieszkańcy Gminy Paradyż uczestniczyli w Festynie zorganizowanym z okazji Nocy Świętojańskiej. W tym roku Festyn odbył się pod hasłem: „Spotkanie przy ognisku na Piekielnym Szlaku.” Podczas imprezy promowany był Piekielny Szlak przebiegający przez Gminę Paradyż.

Festyn odbył się 22 czerwca nad rzeką Czarną w Przyłęku. Nawet zmienna pogoda nie przeszkodziła w organizacji imprezy Festyn rozpoczął się wystrzałem z armaty pirackiej. Na początku głos zabrał Wójt Gminy Pan Wojciech Rudalski, który otwierając Festyn powitał wszystkich przybyłych życząc udanej zabawy. Na uczestników Festynu czekało bardzo dużo darmowych atrakcji: karuzela, ścianka wspinaczkowa, byk rodeo, basen z kulami wodnymi, statek piracki, zjeżdżalnia oraz kucyki, malowanie buzi, pop – corn i wata cukrowa.

Zabawa rozpoczęła się występami dzieci i młodzieży ze szkół z terenu Gminy Paradyż. Uczniowie każdej ze szkół pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wspaniałe występy. Jako pierwsi wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Przyłęku, którzy śpiewali piosenki i zaprezentowali zabawny układ taneczny. Widzowie mogli obejrzeć także układy taneczne oraz usłyszeć piosenki przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wójcinie oraz Szkoły Podstawowej w Paradyżu. Na scenie pojawił się także Dziecięcy Zespół Ludowy „Koniczynki” ze Szkoły Podstawowej w Sokołowie, a także uczniowie uczęszczający na zajęcia muzyczne, którzy zostali  przygotowani przez Pana Marcina Snokowskiego.

Podczas Spotkania przy ognisku na Piekielnym Szlaku na dzieci, młodzież i dorosłych czekało mnóstwo atrakcji, zabaw i konkursów. Całość imprezy została przygotowana w „pirackim klimacie”. Szczudlarze – piraci zachęcali wszystkich do zabawy. Najmłodsi uczestnicy Festynu z zafascynowaniem przyglądali się zwierzątkom, które z baloników tworzyli szczudlarze. Starsi chętnie uczestniczyli w organizowanych zabawach i konkursach: bieg na jednej nodze, czworaczki, spacer niewidomego pirata, wyścig pirackich pontonów, otwieranie skrzyni pirata, wyciąganie listu z butelki, pokaz ogromnych baniek mydlanych w wykonaniu szczudlarzy oraz inne zabawy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs w którym wybrano Miss Piekielnego Szlaku.

Było szukanie skarbów pirata oraz karaoke.

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji był taniec z ogniem.

Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnej grochówki, przygotowanej przez Panią kucharkę ze Szkoły Podstawowej w Przyłęku. W tym roku pod altaną, która jest jednym z miejsc wypoczynku na trasie Piekielngo Szlaku, na grillu pieczono pyszne kiełbaski, które każdy mógł skosztować za darmo.

Ok. godz. 20.00 rozpalono ognisko przy którym uczennice z Gimnazjum w Paradyżu dokonały tradycyjnego obrzędu puszczania wianków.

Ostatnim punktem imprezy była zabawa taneczna, na którą przybyło bardzo dużo osób. Do tańca zachęcał zespół „KAPRYS.” Mimo, że noc była wyjątkowo chłodna, w zabawie uczestniczyło bardzo dużo osób. W tym roku podczas Festynu miało miejsce bardzo nietypowe wydarzenie. Pod koniec zabawy tanecznej na scenie pojawił się Pan Karol Tomasik ze Stawowic, który w tak piękny wieczór postanowił oświadczyć się swojej wybrance Pani Karolinie Wiślickiej ze Skroniny. Była to ogromna niespodzianka, nie tylko dla przyszłej narzeczonej, ale dla wszystkich uczestników zabawy. Narzeczonym życzymy dużo szczęścia i miłości.

Impreza trwała do godz. 23.30.

Spotkanie przy ognisku na Piekielnym Szlaku dofinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej. Imprezę zorganizowano przy współudziale środków z Osi 4 Leader w ramach PROW 2007 – 2013.

Wójt Gminy Pan Wojciech Rudalski dziękuje wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji Spotkania przy ognisku na Piekielnym Szlaku.

Czerwiec 24, 2014