Dziś jest: środa, 19 06 2019

Rusza budowa nowego Komisariatu Policji w Paradyżu, która zbiega się z 100 rocznicą utworzenia Policji Państwowej

11 czerwca 2019 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi doszło do podpisania umowy pomiędzy KWP w Łodzi reprezentowaną przez Zastępcę KWP w Łodzi Włodzimierza Kalinowskiego a wyłonionym w drodze przetargu Wykonawcą . Dotyczy ona realizacji budowy nowego Komisariatu Policji w Paradyżu w pow. opoczyńskim. Przy tym ważnym momencie obecny był związany z Ziemią Opoczyńską Poseł na Sejm RP Pan Robert Telus, Wójt Gminy Paradyż Pan Wojciech Rudalski oraz KPP w Opocznie mł.insp. Konrad Kobierski.

Aktualnie Komisariat znajduje się przy ulicy Opoczyńskiej 4 w Paradyżu, który 20 lat temu został zaadoptowany po byłym przedszkolu na potrzeby komisariatu. Nowa siedziba powstanie przy ul. Przedborskiej  31 ,na działce o powierzchni ponad 3700 m2 przekazanej Policji przez Gminę Paradyż.  Zakończenie budowy zaplanowano na koniec 2020 roku a umowa z Inwestorem opiewa na blisko 6 i pół miliona złotych, które pokrywa Skarb Państwa. Nowa lokalizacja z miejscami parkingowymi zapewniać będzie komfortowe warunku pracy policjantów jak i przyjęć interesantów na miarę XXI wieku.  Powstanie nowoczesny dwukondygnacyjny budynek dostępny także dla osób z niepełnosprawnościami. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę na jesieni nastąpi wmurowanie aktu erekcyjnego.

Służbę w KP w Paradyżu docelowo pełnić będzie 24 policjantów z Zespołu Dochodzeniowo- Śledczego jak również  Ogniwa Prewencji w tym Dzielnicowi oraz dwoje pracowników cywilnych. Służba będzie pełniona  w systemie całodobowym. Komisariat swoim zasięgiem obejmuje 4  gminy: Mniszków, Paradyż, Sławno, Żarnów oraz będzie obsługiwał dwie drogi krajowe oraz  wojewódzkie. Po wybudowaniu komisariatu będzie to kolejna wizytówka Gminy Paradyż

Dziękuję Panu Posłowi Robertowi Telusowi za osobiste zaangażowanie w pozyskanie środków na budowę Komisariatu Policji w Paradyżu, MSWiA, Komendantom wojewódzkim Policji inspektorowi Andrzejowi Łapińskiemu i Włodzimierzowi Kalinowskiemu, Komendantowi Komendy Powiatowej w Opocznie mł. insp. Konradowi Kobierskiemu.

Po wybudowaniu nowego komisariatu stary budynek po remoncie zostanie wykorzystany dla potrzeb mieszkańców Gminy Paradyż.

Widok budynku komisariatu z programu funkcjonalno-użytkowego

Czerwiec 12, 2019