wersja do druku
Dziś jest: poniedziałek, 19 08 2019

RODO

Rozporządzenie o ochronie danych osobowych

Rady Gminy Paradyż. Portal mieszkańca.

Rady Gminy Paradyż. Portal mieszkańca.

Tereny Inwestycyjne w Gminie Paradyż

Zainwestuj w Gminie Paradyż

Informator Gminy Paradyż

Informator Gminny

BIP

BIP

Poznaj uroki Gminy Paradyż

Poznaj uroki Gminy Paradyż

Zdarzyło się w gminie

Zdarzyło się w gminie

Inwestycje unijne

Inwestycje unijne

PPWOW

PPWOW

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

U Źródeł

U Źródeł

Kapitał ludzki

Kapitał ludzki

ARiMR

ARiMR

ARR

ARR

MRiRW

MRiRW

PUP

PUP

Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Błysk” w Paradyżu

Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Błysk” w Paradyżu

GOPS

GOPS

Szkoła Podstawowa w Sokołowie

Szkoła Podstawowa w Sokołowie

Tekwondo Paradyz

Tekwondo Paradyz

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

RPO WŁ

Napisz do Wójta

Wyślij pytanie do Wójta.

dowiedz się wiecej

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
GMINA PARADYŻ
ul. Konecka 4, 26-333 Paradyż
tel. 44 758-40-82 fax 44 758-40-24
Odwiedziło nas już
frevvy buy office 2016 key 100% genuine Outlook 2016 Product Key. Outlook 2016 Key Activate both 32 bit and 64 bit, not including CD-ROM Windows 10 Key online Windows 10 Home Key Office Professional Key sale buy Office Professional 2013 Key http://www.productkeysale.com buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key buy cheap office 2013 key purchase Windows 10 Professional key

Rusza budowa nowego Komisariatu Policji w Paradyżu, która zbiega się z 100 rocznicą utworzenia Policji Państwowej

11 czerwca 2019 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi doszło do podpisania umowy pomiędzy KWP w Łodzi reprezentowaną przez Zastępcę KWP w Łodzi Włodzimierza Kalinowskiego a wyłonionym w drodze przetargu Wykonawcą . Dotyczy ona realizacji budowy nowego Komisariatu Policji w Paradyżu w pow. opoczyńskim. Przy tym ważnym momencie obecny był związany z Ziemią Opoczyńską Poseł na Sejm RP Pan Robert Telus, Wójt Gminy Paradyż Pan Wojciech Rudalski oraz KPP w Opocznie mł.insp. Konrad Kobierski.

Aktualnie Komisariat znajduje się przy ulicy Opoczyńskiej 4 w Paradyżu, który 20 lat temu został zaadoptowany po byłym przedszkolu na potrzeby komisariatu. Nowa siedziba powstanie przy ul. Przedborskiej  31 ,na działce o powierzchni ponad 3700 m2 przekazanej Policji przez Gminę Paradyż.  Zakończenie budowy zaplanowano na koniec 2020 roku a umowa z Inwestorem opiewa na blisko 6 i pół miliona złotych, które pokrywa Skarb Państwa. Nowa lokalizacja z miejscami parkingowymi zapewniać będzie komfortowe warunku pracy policjantów jak i przyjęć interesantów na miarę XXI wieku.  Powstanie nowoczesny dwukondygnacyjny budynek dostępny także dla osób z niepełnosprawnościami. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę na jesieni nastąpi wmurowanie aktu erekcyjnego.

Służbę w KP w Paradyżu docelowo pełnić będzie 24 policjantów z Zespołu Dochodzeniowo- Śledczego jak również  Ogniwa Prewencji w tym Dzielnicowi oraz dwoje pracowników cywilnych. Służba będzie pełniona  w systemie całodobowym. Komisariat swoim zasięgiem obejmuje 4  gminy: Mniszków, Paradyż, Sławno, Żarnów oraz będzie obsługiwał dwie drogi krajowe oraz  wojewódzkie. Po wybudowaniu komisariatu będzie to kolejna wizytówka Gminy Paradyż

Dziękuję Panu Posłowi Robertowi Telusowi za osobiste zaangażowanie w pozyskanie środków na budowę Komisariatu Policji w Paradyżu, MSWiA, Komendantom wojewódzkim Policji inspektorowi Andrzejowi Łapińskiemu i Włodzimierzowi Kalinowskiemu, Komendantowi Komendy Powiatowej w Opocznie mł. insp. Konradowi Kobierskiemu.

Po wybudowaniu nowego komisariatu stary budynek po remoncie zostanie wykorzystany dla potrzeb mieszkańców Gminy Paradyż.

Widok budynku komisariatu z programu funkcjonalno-użytkowego

 

 

 Czerwiec 12, 2019