Dziś jest: środa, 19 06 2019

Spełnij Swoje Marzenie-zostań Wójtem

3 czerwca 2018 r. funkcję Wójta Gminy Paradyż pełniła Aleksandra Biegała uczennica klasy gimnazjalnej ze Szkoły Podstawowej w Paradyżu, która została laureatką konkursu „Spełnij Swoje Marzenie-zostań Wójtem.”

Był to wyjątkowy dzień dla uczennicy – Aleksandry Biegały, która przez kilka godzin miała okazję poczuć się jak włodarz gminy. Wójt Gminy Paradyż Pan Wojciech Rudalski był jedynie „głosem doradczym” podczas podejmowania decyzji, ponadto podzielił się z „Wójtem – uczniem” swoimi obowiązkami i oddał swój fotel.

Z roku na rok „młodzieżowy Wójt” ma coraz więcej gości (interesantów) w czasie pełnienia swojej funkcji. Z różnego rodzaju prośbami przychodzą koleżanki i koledzy „Wójta – ucznia”, którzy reprezentują poszczególne szkoły. Zwycięzca konkursu mógł podejmować pewne decyzje finansowe w granicach przyznanych środków finansowych do kwoty 2500 zł. Wpłynęło 6 wniosków o wsparcie ze wszystkich szkół, które rozpatrzono pozytywnie. Kwota została rozdysponowana w całości. Praca „Wójta – ucznia” rozpoczęła się o godz. 8.00, a zakończyła o godz. 12.00.

A oto relacja Oli.

„31 czerwca dowiedziałam się, że wygrałam konkurs i zostanę młodzieżowym wójtem gminy Paradyż. Pracę na tym stanowisku rozpoczęłam o godzinie 8:00. Odwiedziło mnie na prawdę wiele osób, między innymi ksiądz proboszcz, pani dyrektor Barbara Małecka czy przedstawicie szkół podstawowych w Wójcinie, Przyłęku i Paradyżu. Rozmowy prowadzone były na bardzo różne tematy, głównie dotyczyły Dnia Rodziny, zaplanowanego na niedzielę 9 czerwca. Miałam również możliwość wsparcia finansowego szkół znajdujących się na terenie gminy, dzięki temu na przykład Szkoła Podstawowa w Przyłęku będzie mogła zakupić nowego laptopa. Zostanie wójtem na jeden dzień dało mi wiele nowych doświadczeń, dzięki temu dowiedziałam się na czym mniej więcej polega praca w gminie. Była to z pewnością przygoda, którą zapamiętam do końca życia”.

Czerwiec 5, 2019