wersja do druku
Dziś jest: poniedziałek, 19 08 2019

RODO

Rozporządzenie o ochronie danych osobowych

Rady Gminy Paradyż. Portal mieszkańca.

Rady Gminy Paradyż. Portal mieszkańca.

Tereny Inwestycyjne w Gminie Paradyż

Zainwestuj w Gminie Paradyż

Informator Gminy Paradyż

Informator Gminny

BIP

BIP

Poznaj uroki Gminy Paradyż

Poznaj uroki Gminy Paradyż

Zdarzyło się w gminie

Zdarzyło się w gminie

Inwestycje unijne

Inwestycje unijne

PPWOW

PPWOW

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

U Źródeł

U Źródeł

Kapitał ludzki

Kapitał ludzki

ARiMR

ARiMR

ARR

ARR

MRiRW

MRiRW

PUP

PUP

Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Błysk” w Paradyżu

Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Błysk” w Paradyżu

GOPS

GOPS

Szkoła Podstawowa w Sokołowie

Szkoła Podstawowa w Sokołowie

Tekwondo Paradyz

Tekwondo Paradyz

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

RPO WŁ

Napisz do Wójta

Wyślij pytanie do Wójta.

dowiedz się wiecej

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
GMINA PARADYŻ
ul. Konecka 4, 26-333 Paradyż
tel. 44 758-40-82 fax 44 758-40-24
Odwiedziło nas już
frevvy buy office 2016 key 100% genuine Outlook 2016 Product Key. Outlook 2016 Key Activate both 32 bit and 64 bit, not including CD-ROM Windows 10 Key online Windows 10 Home Key Office Professional Key sale buy Office Professional 2013 Key http://www.productkeysale.com buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key buy cheap office 2013 key purchase Windows 10 Professional key

Święto szachów w Paradyżu

W niedzielę 23 marca w ZSS w Paradyżu odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Gminy Paradyż w Szachach Szybkich o Puchar Wójta Wojciecha Rudalskiego. Turniej zgromadził bardzo liczną grupę szachistów z woj. łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Wśród 94 uczestników turnieju znalazła się również 21 osobowa grupa zawodników reprezentujących Klub Szachowy Hetman Paradyż.

W turnieju głównym zwyciężył Ireneusz Koper z Kielc przed dwukrotnym zwycięzcą poprzednich edycji Piotrem Kaukielem z Moszczenicy oraz Tadeuszem Pawlikowskim z Piotrkowa Trybunalskiego.

W kategorii najmłodszej I miejsce zajął Mateusz Kałuziński z Moszczenicy, II Dominik Kulik z Victorii Kielce a a III 6-letnia najmłodsza uczestniczka turnieju Kinga Matuszewska z Łodzi.

Wśród starszej grupy dzieci zwyciężył Szymon Rzepka z Gawron przed Arturem Ambroszczykiem z Hetmana Paradyż oraz Filipem Zielińskim z Piotrkowa Trybunalskiego.

W grupie gimnazjalistów zwyciężył Bartosz Rudecki z LUKS Strzałków przed zawodnikami z Moszczenicy: Dawidem Gwóźdź i Klaudią Wysmyk.

Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika z Gminy Paradyż otrzymał Dawid Pęczkowski, dla najlepszego zawodnika z Klubu Hetman Paradyż- Kamila Langowska a dla najlepszego zawodnika z Gimnazjum w Paradyżu – Bartosz Piotrowski.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Paradyż. Zawody sędziował Pan Tomasz Stefaniak sędzia klasy międzynarodowej(Prezes ŚZSzach w Kielcach).

Przygotowaniem od strony organizacyjnej zajęli się Dyrektor ZSS w Paradyżu Pan Mirosław Kuleta wraz z uczniami oraz Marcin Snokowski ze swoimi podopiecznymi z Klubu Hetman Paradyż.


Od I turnieju szachowego który odbył się w Paradyżu w grudniu 2011 r zainteresowanie „królewską grą’’ w gminie ciągle wzrasta. Podnosi się również poziom gry zawodników, o czym świadczą ostatnie zwycięstwa w turniejach powiatowych drużyn ze SP w Przyłęku i Gimnazjum w Paradyżu w skład których w większości wchodzą zawodnicy Hetmana Paradyż.

Można powiedzieć że Gmina Paradyż staje się „potęgą” szachową w powiecie opoczyńskim.

Na sukcesy o większym zasięgu trzeba jednak jeszcze poczekać. Szachy to piękna dyscyplina, ale żeby być mistrzem nie wystarczy jedynie grać trzeba również pracować nad grą. Turnieje takie jak ten w Paradyżu są niezwykle ważne w nabieraniu doświadczenia sportowego przez młodych adeptów tej dyscypliny sportu.

Miejmy nadzieję, że władze gminy Paradyż będą dalej tak przychylne promocji szachów a organizatorzy nie stracą zapału do przygotowywania kolejnych turniejów    

    


Kamila Langowska – najlepsza zawodniczka Klubu Hetman Paradyż


Ireneusz Koper – zdobywca Pucharu Wójta Gminy Paradyż

Zwycięzcy turnieju głównego


Szymon Rzepka, Artur Ambroszczyk, Filip Zieliński – zwycięzcy kategorii Szkół Podstawowych kl. IV-VI

Bartosz Rudecki, Dawid Gwóźdź, Klaudia Wysmyk – zwycięzcy kategorii gimnazjalnej


Mateusz Kałuziński, Kinga Matuszewska, Dominik Kulik – zwycięzcy najmłodszej kategorii

Tomasz Stefaniak – sędzia główny turnieju

 

Marcin Snokowski


Marzec 24, 2014