Dziś jest: poniedziałek, 22 07 2019

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. OP AK „Błysk” w PARADYŻU LAUREATEM KONKURSU OGŁOSZONEGO PRZEZ WFOŚiGW W ŁODZI pn. „EKOPRACOWNIA POD CHMURKĄ”

Celem konkursu pn. „Ekopracownia pod chmurką” było dokonanie wyboru do wsparcia finansowego w formie dotacji ze środków WFOSiGW w Łodzi najlepszych projektów, polegających na zagospodarowaniu wybranego miejsca na terenie należącym do szkoły lub przedszkola w celu utworzenia punktu dydaktycznego na potrzeby prowadzenia zajęć terenowych z edukacji ekologicznej. Wniosek wraz z całą dokumentacją projektową stworzony przez główne koordynatorki projektu panie: Paulinę Cisowską i Bogumiłę Polinceusz  zdobył akceptację komisji konkursowej. Dzięki dobrze stworzonemu projektowi nasza szkoła uzyskała dotację z WFOŚiGW w Łodzi w kwocie 50.000,00zł pozostała kwota 5.600,00zł stanowi udział własny zapewniony przez Gminę Paradyż.

Planowany do utworzenia punkt dydaktyczny będzie nosił nazwę „Zielona pracownia”, a cały koszt jego utworzenia wyniesie 55.600,00zł. Miejsce to będzie pełniło funkcje ogrodu, a ogród to żywa pracownia, w której nasi uczniowie prowadzić będą ciekawe badania, eksperymenty, obserwacje, ale także będą mieli zapewniony kontakt z żywą przyrodą, jakiego nie zastąpi nawet najlepiej wyposażona klasa przyrodnicza.

Paulina Cisowska

Styczeń 10, 2019