wersja do druku
Dziś jest: poniedziałek, 22 07 2019

RODO

Rozporządzenie o ochronie danych osobowych

Rady Gminy Paradyż. Portal mieszkańca.

Rady Gminy Paradyż. Portal mieszkańca.

Tereny Inwestycyjne w Gminie Paradyż

Zainwestuj w Gminie Paradyż

Informator Gminy Paradyż

Informator Gminny

BIP

BIP

Poznaj uroki Gminy Paradyż

Poznaj uroki Gminy Paradyż

Zdarzyło się w gminie

Zdarzyło się w gminie

Inwestycje unijne

Inwestycje unijne

PPWOW

PPWOW

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

System Elektronicznej Skrzynki Podawczej

U Źródeł

U Źródeł

Kapitał ludzki

Kapitał ludzki

ARiMR

ARiMR

ARR

ARR

MRiRW

MRiRW

PUP

PUP

Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Błysk” w Paradyżu

Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Błysk” w Paradyżu

GOPS

GOPS

Szkoła Podstawowa w Sokołowie

Szkoła Podstawowa w Sokołowie

Tekwondo Paradyz

Tekwondo Paradyz

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

RPO WŁ

Napisz do Wójta

Wyślij pytanie do Wójta.

dowiedz się wiecej

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
GMINA PARADYŻ
ul. Konecka 4, 26-333 Paradyż
tel. 44 758-40-82 fax 44 758-40-24
Odwiedziło nas już

Wspomnienia z wakacji – zespół Koniczynki

Choć wakacje już dawno za nami warto wspomnieć jak były one pracowite dla zespołu Koniczynki.

W czerwcu zespół brał udział w Nocy Świętojańskiej w Przyłęku przedstawiając obrzęd puszczania wianków. Piękne wianki, śpiewy i blask ogniska sprawił, że mieszkańcy gminy Paradyż mogli poczuć  magiczną moc Sobótki.

 Następnie 21 sierpnia pod opieką Pani Sylwii Sarny – Jurek i Pani Bożeny Juźwik odbyła się wycieczka do Sandomierza.  Nadmienić należy, iż co roku dzieci z zespołu Koniczynki wraz ze swoimi Rodzicami w nagrodę jadą w wybrane przez siebie miejsce tym razem do  Sandomierza. Sandomierz który  jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, malowniczo położonym na nadwiślańskiej skarpie, która stanowi strome zakończenie Gór Świętokrzyskich. W  Staropolskim królewskim grodzie zobaczyliśmy:  Zespół Klasztorny Dominikanów z kościołem św. JakubaBazylikę Katedralną z XIV wieku ze wspaniale zachowanymi freskami i polichromią, a także renesansowy Ratusz, uważany za jeden z najpiękniejszych w Polsce oraz Zamek Królewski – dawną siedzibę królów i książąt Polski.  Wspięliśmy się na gotycką Bramę Opatowską, która od wielu lat uważana jest za symbol miasta. Widać stamtąd nie tylko panoramę Sandomierza, ale również zachwycającą błękitną wstęgę Wisły, okalającą prastare mury królewskiego grodu. Podziwialiśmy również walory przyrodnicze miasta położonego nad Wisłą na siedmiu wzgórzach,  spacerem przeszliśmy  malowniczym lessowym wąwozem Królowej Jadwigi. Zwieńczeniem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle.

Koniec sierpnia to dożynki i tu nie mogło zabraknąć zespołu Koniczynki , który swoim występem uświetnił tę gminną uroczystość.

Podziękowania kierujemy do Pana Wójta i Rodziców  którzy wspierają wszystkie działania  zespołu Koniczynki.

 Grudzień 3, 2018